Název skladby je jméno meziplanetární termonukleární luxusní soukromé lofi, která se objeví v několika epizodách sci-fi detektivní série.

Plavidla kategorie dalekého doletu sestávaly v této sérii ze dvou částí. Hlavní propulsní jednotka a nádrže paliva a pohonného média zůstávala na oběžné dráze a označovala se za poznávacím názvem jako část alfa. Většinou mnohem menší část B byla tvořena landerem, v případě luxusního Ladybirdu se jednalo o atmosférický letoun určený pro lety uvnitř atmosfér Země a Marsu.

V jedné z epizod se na palubě LD LADYBIRD jedna z cestujících probrala z kryostatického spánku s kompletní pamětí a vzpomínkami osoby z daleké minulosti ze Země.

V další epizodě se LD LADYBIRD objevuje v případu, kdy se vedení společnosti pro teramorfizační práce na Marsu přilétají podívat na nález stavebních automatů, které objevili při stavbě hydroponických farem místo nejvyšší kategorie utajení. Při tomto stupni mají všechny automaty společnosti povoleno ignorovat základní robotické zákony a zabránit lidem v odhalení nálezu. Následný kontakt s místem je ale natolik agresivní, že se z mise stane noční můra.

LD Ladybird se v sérii objevuje ještě jednou při povstání geneticky modifikovaných obyvatel měsíce Ganymed. Je poslední lodí, která se pokusí uniknout z uzavřené zóny Království.

V současné době už nemá tato sci-fi série z let 1992-96 valný smysl, neboť většina těchto témat byla už vícekrát ztvárněna ve filmech a z těchto příběhů se stalo téměř klišé.